Strona główna BIP
imieniny: Dionizy, Zofia
sobota, 15 maja 2021 r.

Aktualności

Strona główna » Aktualności » Finały Zawierciańskiej Ligi Siatówki 2015

wielkość tekstu: A | A | A

Finały Zawierciańskiej Ligi Siatówki 2015

data dodania: 2015-03-26 09:17:16


Zakończyła się kolejna edycja Zawierciańskiej Ligi Siatkówki. W tym roku mieliśmy zaszczyt gościć najlepsze ekipy z powiatu Zawierciańskiego oraz miast ościennych. Poziom rozgrywek stał na bardzo wysokim poziomie - wielokrotne wymiany, bardzo dobra gra w obronie oraz waleczność każdej z drużyn pozwoliła oglądać siatkówkę, w bardzo dobrym wydaniu. W półfinale spotkały się drużyny Atletas vs Brel Myszków, Elhurt Hotel Fajkier vs Gang Albani. Pierwszy mecz został okrzyknięty meczem na miarę finału ZLS ze względu na wyjątkowo zacięty pojedynek. Ekscytujące wymiany, silne ataki z obydwu stron oraz wysoki blok były najbardziej widocznymi elementami w tym meczu. Drużyna Atletas zwyciężyła 3:1 głównie dzięki bardzo dobrej grze w obronie. Drugi mecz półfinałowy skończył się takim samym wynikiem tj. 3-1 dla EHF Zcie. Drużyna Gang Albanii bardzo dobrze zaprezentowała się w pierwszym secie niestety zabrakło skupienia na resztę setów, co spowodowało porażkę w dalszej fazie meczu.
Mecze finałowe rozgrywały się pomiędzy zespołem EHF Zawiercie - Atletas oraz Gang Albanii Brel Myszków. Początek spotkania o 3 miejsce przebiegał pod dyktando zawodników z Myszkowa, którzy nie pozwolili rozwinąć skrzydeł zawodnikom z Albanii. W drugim secie wyraźnie podrażniona drużyna Gangu z Zawiercia pokazała bardzo dobrą siatkówkę, co pozwoliło wygrać kolejnego seta. Reszta spotkania przebiegała na korzyść drużyny z Myszkowa zaznaczając, że nie było to jednostronne widowisko - jedna, jak i druga strona na przemian prowadziła paroma punktami.
Finałowy mecz był powtórką z zeszłego roku tym razem w nieco zmienionych składach drużyny z Zawiercia dały pokaz dobrej siatkówki. Przez pierwsze dwa sety drużyna Atletas dyktowała warunki na boisku. Zmniejszenie skupienia zawodników wykorzystała natychmiast drużyna Elhurtu Hotel Fajkier doprowadzając do wyniku 2-1. W czwartym secie lepsza organizacja gry pozwoliła sięgnąć po tytuł drużynie Atletas, którą dobrymi rozegraniami poprowadził do zwycięstwa Łukasz Szczepankiewicz szczęśliwy solenizant.
Po meczu nastąpiła uroczysta ceremonia zamknięcia ZLS 2015 oraz wręczenie nagród dla najlepszych zawodników. Nominowanych wybierała specjalnie powołana komisja w składzie Arkadiusz Pompka, Zbigniew Grzegorczyk, Kamil Mikowicz.
Poniżej przedstawiono nagrodzonych graczy:
Najlepszy Atakujący: Marcin Laber
Najlepszy Przyjmujący: Sebastian Tchórz
Najlepszy Środkowy : Tomasz Dymek
Najlepszy Rozgrywający: Leszek Brzegowski
Najlepsza Libero: Agnieszka Szczypka
MVP ZLS: Łukasz Szczepankiewicz
Mecz o 3 miejsce :
Brel Myszków vs Gang Albani 3:1 ( 25:15, 17:25, 25:18, 25:21)
Finał:
Atletas vs Elhurt Hotel Fajkier 3:1 (25:20, 25:16, 23:25, 25:22)

Foto : Agnieszka Szlachta

Zapraszamy do kolejnych Edycji ZLS

czytano: 3892 razy

data dodania: 2015-03-26 09:17:16

autor: OSiR.net.pl

w serwisie od: 2243 dni

popularność: 1.74

Najnowsze aktualności:

Biura i kompleks obiektów OSiR
42-400 Zawiercie, ul. Moniuszki 10

tel. (032) 67 243 37
e-mail: osir@osir.net.pl

  • 452527
  • 451527
  • 450527
  • 449527
  • 447527
Deklaracja dostępności
OSIR organizuje: zawody sportowe, rekreacyjne we wszystkich dyscyplinach sportowych i kategoriach wiekowych m.in. Mistrzostwa Polski w piłkę nożną drużyn oldbojów, Mistrzostwa Polski w trialu rowerowym, Mistrzostwa Polski Freestyle Football, Międzynarodowe Turnieje tańca towarzyskiego, Międzynarodowe warsztaty brazylijskiej sztuki walki Capoeira itp. OSIR przyjmuje zgłoszenia do organizacji: zgrupowań sportowych, zjazdów i spotkań okolicznościowych
Ciekawostki

Do OSiR-u zaliczamy: kompleks przy ul. Moniuszki, hala przy ul. Blanowskiej oddana 1.09. 2001r., basen w lasku blanowickim, hala Wymiennik ... więcej »