Strona główna BIP
imieniny: Luiza, Zuzanna
wtorek, 11 sierpnia 2020 r.

Aktualności

Strona główna » Aktualności » Festyn Rodzinny Osiedla Szymańskiego w parku przy muszli koncertowej OSiR

wielkość tekstu: A | A | A

Festyn Rodzinny Osiedla Szymańskiego w parku przy muszli koncertowej OSiR

data dodania: 2014-08-06 08:23:35

Najbliższą sobotę możesz spędzić z nami aktywnie i twórczo. Program Aktywności Lokalnej przygotował szereg atrakcji, które sprawią, że ten dzień wypełni rywalizacja i przede wszystkim dobra zabawa zarówno dla dzieciaków jak i dorosłych.

Sztafeta sportowo-rekreacyjna  dla dwuosobowych drużyn organizowana będzie rozgrywana na terenach zielonych za muszlą koncertową składać się będzie z pięciu konkurencji, sztafeta  rozpocznie się ok. godz.  12.00. Zapisy będą przyjmowane do 15.00 przez sędziego głównego, którego stanowisko będzie przy schodach na muszlę koncertową. Zaplanowane konkurencje to  kręcenie hula- hop, bieg na skrzynkach, podbijanie piłeczek rakietami do tenisa, bieg parami w worku oraz beer pong. Każda drużyna otrzyma kartkę na której będą zapisywane punkty. Promujemy rodzinne spędzanie wolnego czasu dlatego drużyna złożona z rodzica z dzieckiem otrzyma na starcie dodatkowe punkty.

Kolejna atrakcja festynu to konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży „Potwór spod mojego łóżka”, wykorzystamy w nim technikę kleksografii aby pobudzić wyobraźnię i fantazję najmłodszych mieszkańców miasta. Będą również warsztaty z kolorowym szkłem, w czasie których za free pod okiem specjalisty wykonacie wisiory, zawieszki oraz obrazki.

Jak co roku będzie również malowanie twarzy, które cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem.

Po raz trzeci rozegrane zostaną Mistrzostwa Zawiercia w Rzucie Beretem, jak co roku nagrodę dla zwycięzcy ufundował Hotel Ostaniec z Podlesic. Szczegółowy regulamin rywalizacji o tytuł mistrza w rzucie beretem znajdziecie na naszym profilu facebook . Może komuś uda się poprawić dotychczasowy rekord wynoszący 26 metrów 64 cm?

Ponownie zorganizujemy bezpłatne atrakcje kulinarne - w godzinach popołudniowych OSP Marciszów przywiezie grochówkę, a wieczorem mieszkańcy osiedla Szymańskiego będą grillować kiełbaski.  Ponadto spróbujemy wykonać najdłuższą kanapkę w Zawierciu a pomoże nam w tym Piekarnia Skała oraz supermarket Inter Marche z Zawiercia. Mamy nadzieję że wspólnie zrobimy i zjemy kanapkę której długość wyniesie ponad 5 metrów! Zapowiada się upalny dzień wiec dla wszystkich woda mineralna z sokiem gratis!

Jak co roku w parku przy muszli firma Wikolandia rozstawi dmuchane zabawki, trampolinę i kule wodne będą to atrakcje płatne, dla  szczęśliwców, którym o wskazanych godzinach uda się znaleźć podczas spaceru po parku  „Sztandar Farciarza”  korzystanie z wybranego dmuchańca będzie bezpłatna.

Na scenie muszli będzie można wziąć udział w konkursie karaoke, konkursie tanecznym a także innych atrakcjach w trakcie których zaprezentujecie swoje umiejętności , talenty  muzyczne, sprawnościowe itp. Dla zwycięzcy KARAOKE jak co roku  cenna nagroda od tygodnika Kurier Zawierciański !

Około 19.00 rozpoczniemy poszukiwanie skarbu, który będzie zakopany na terenie parku, w poszukiwaniach będzie pomagał DJ.

Na zakończenie festynu wystąpi zespół IBIZA.

Oczywiście dla zwycięzców konkursów czekają dyplomy i  cenne nagrody – sprzęt sportowy, artykuły plastyczne, karnety do Parku Wodnego Jura w Łazach, vouchery do wykorzystania w restauracji Hotelu Ostaniec oraz słodycze.

 

Mieszkańcy Zawiercia zapraszamy do wspólnej zabawy ! 

Jeszcze więcej informacji można uzyskać na  facebook  Program Aktywności Lokalnej Zawiercie i pod numerami  telefonów :

Paweł Radosz koordynator programu – 514674520

Michał Janusz animator społeczności lokalnej - 511931122

 

czytano: 3497 razy

data dodania: 2014-08-06 08:23:35

autor: OSiR.net.pl

w serwisie od: 2198 dni

popularność: 1.59

Najnowsze aktualności:

Biura i kompleks obiektów OSiR
42-400 Zawiercie, ul. Moniuszki 10

tel. (032) 67 243 37
e-mail: osir@osir.net.pl

  • 452527
  • 451527
  • 450527
  • 449527
  • 447527
Deklaracja dostępności
OSIR organizuje: zawody sportowe, rekreacyjne we wszystkich dyscyplinach sportowych i kategoriach wiekowych m.in. Mistrzostwa Polski w piłkę nożną drużyn oldbojów, Mistrzostwa Polski w trialu rowerowym, Mistrzostwa Polski Freestyle Football, Międzynarodowe Turnieje tańca towarzyskiego, Międzynarodowe warsztaty brazylijskiej sztuki walki Capoeira itp. OSIR przyjmuje zgłoszenia do organizacji: zgrupowań sportowych, zjazdów i spotkań okolicznościowych
Ciekawostki

Do OSiR-u zaliczamy: kompleks przy ul. Moniuszki, hala przy ul. Blanowskiej oddana 1.09. 2001r., basen w lasku blanowickim, hala Wymiennik ... więcej »