Strona główna BIP
imieniny: Dominik, Pankracy
środa, 12 maja 2021 r.

Aktualności

Strona główna » Aktualności » Grand Prix Zawiercia w Siatkówce Plażowej

wielkość tekstu: A | A | A

Grand Prix Zawiercia w Siatkówce Plażowej

data dodania: 2014-07-21 14:16:33

Relacja z cyklu Grand Prix Zawiercia w piłce siatkowej plażowej.
W turniejach organizowanych przez OSiR brało udział 30 mężczyzn oraz 6 kobiet, którzy rywalizowali na boiskach plażowych znajdujących się przy gimnazjum nr 3.
Wakacyjny cykl siatkarskich imprez rozegrany został w przedziale 19 VII - 06 IX.
Turniej kobiet wygrała para Miłosz/Walczyk pseudonim ,,Czesiek & Walec"
Drugie miejsce wywalczyła para Struzik/ Pytlik natomiast na najniższym stopniu podium stanęła para Szlachta / Nękanowicz-Opałka.
Zwyciężczynie turnieju miały przewagę nad resztą dziewczyn pod względem zgrania oraz kondycji ( na co dzień trenujące pod okiem P. Grzegorczyka) dużo wybronionych piłek oraz dobra dyspozycja dnia pozwoliła na wygranie z bardziej doświadczonymi koleżankami. Para Pytlik / Struzik charakteryzowała się dużą walecznością oraz dobrym przeglądem pola, co pozwoliło nawiązać walkę ze zwycięzcami turnieju oraz wywalczyć drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji.
Para Szlachta/ Nękanowicz - Opałka była niespodzianką turnieju ponieważ nie sprawdziły się w roli faworyta posiadając największe doświadczenie. Dziewczyny grały w kratkę przeplatając widowiskowe akcję z błędami w zgraniu aczkolwiek nie można odmówić parze woli walki oraz dobrych umiejętności technicznych natomiast długi rozbrat z plażówką dał o sobie znać.
Męski turniej dostarczył najwięcej emocji należy zauważyć, że poziom męskich par trenujących w Zawierciu systematycznie pnie się w górę.
Pierwszy i drugi turniej wygrała para Gorgoń/ Łata, gdzie obrony i skuteczne kontry w wykonaniu Tomasza idealnie współpracowały z blokiem Grzegorza.
W III turnieju zwyciężyła para Tchórz/ Faryna, gdzie prawdziwie męskim charakterem błyszczał Michał Faryna ponieważ walczył do ostatniej piłki mimo kontuzji, natomiast Sebastian udowodnił, że jego zagrywka jest nie lada wyzwaniem dla przyjmujących a obrona może wyprowadzić z równowagi nie jednego atakującego. Szkoda jedynie, że para nie stawiła się na pierwszy turniej ponieważ w takim przypadku emocję w ogólnej klasyfikacji byłyby do ostatniej piłki.
Para Majka / Zawadka wywalczyła III miejsce w klasyfikacji ogólnej. Dobra połączenie techniki Patryka i zwinności Mateusza pozwala na nawiązanie walki z najlepszymi.
W turnieju, który zakończył cykl GP z dobrej strony zaprezentowały się także pary Mikowicz / Lipski, gdzie połączenie doświadczenia i szaleńczej młodości napędziło stracha zwycięzcom turnieju.
Para prezentowała bardzo dobrą formę szczególnie w ataku i obronie.
Do podniesienia poziomu rozgrywek przyłączyła się także para Rybak/ Mazurkiewicz, gdzie obrony Filipa dobrze funkcjonowały z blokiem Jakuba natomiast para silnego Kuczery nie ustępowała bardziej zgranym zawodnikom.
W turnieju brały udział także pary, które swoim doświadczeniem stanowią przykład dla młodszych zawodników. Para Laber/ Orszański, która jeszcze parę lat temu nie miała sobie równych w okolicy skutecznie walczyła z młodszymi zawodnikami niestety skurcze Marcina nie pozwoliły na zajęcie strefy medalowej w turnieju.
Maciąg/ Chudzicki - para grająca po raz pierwszy na piasku dopiero na turnieju otarła się o podium niestety warunki kondycyjne zawodników nie pozwoliły na zajęcie trzeciego miejsca natomiast techniczne umiejętności pozwoliły na wyeliminowanie młodszych zawodników.
Pary Myszkowski/ Żabka, Cholewa/ Bijak, Stypa/ Stańczyk niestety nie zjawiły się na pozostałych turniejach. Szczególnie szkoda pary Cholewa/ Bijak ponieważ prezentowali dobry poziom jak na swoje doświadczenie z plażówką.
Podsumowując:
Dzięki charakterowi i zawziętości zawierciańskich zawodników plażowych poziom rozgrywek z roku na rok staję się coraz wyższy. Cieszy zaangażowanie uczestników oraz ich pozytywne nastawienie do sportu oraz obecność dziewczyn, które także prezentują wysoki poziom. Oby tak dalej a na pewno będziemy cieszyć się z naszych zawodników oraz zawodniczek. POZDRAWIAMY I DZIĘKUJEMY ZA WASZE ZAANGAŻOWANIE.!!!

Więcej zdjęć na osirowskim fanpagu : www.facebook.com/OSiR.Zawiercie

czytano: 3231 razy

data dodania: 2014-07-21 14:16:33

autor: OSiR.net.pl

w serwisie od: 2488 dni

popularność: 1.30

Najnowsze aktualności:

Biura i kompleks obiektów OSiR
42-400 Zawiercie, ul. Moniuszki 10

tel. (032) 67 243 37
e-mail: osir@osir.net.pl

  • 452527
  • 451527
  • 450527
  • 449527
  • 447527
Deklaracja dostępności
OSIR organizuje: zawody sportowe, rekreacyjne we wszystkich dyscyplinach sportowych i kategoriach wiekowych m.in. Mistrzostwa Polski w piłkę nożną drużyn oldbojów, Mistrzostwa Polski w trialu rowerowym, Mistrzostwa Polski Freestyle Football, Międzynarodowe Turnieje tańca towarzyskiego, Międzynarodowe warsztaty brazylijskiej sztuki walki Capoeira itp. OSIR przyjmuje zgłoszenia do organizacji: zgrupowań sportowych, zjazdów i spotkań okolicznościowych
Ciekawostki

Do OSiR-u zaliczamy: kompleks przy ul. Moniuszki, hala przy ul. Blanowskiej oddana 1.09. 2001r., basen w lasku blanowickim, hala Wymiennik ... więcej »