Strona główna BIP
imieniny: Brunon, Jan
niedziela, 12 lipca 2020 r.

Aktualności

Strona główna » Aktualności » OD WYŚCIGÓW MAJÓWKOWYCH OSIR DO KADRY NARODOWEJ

wielkość tekstu: A | A | A

OD WYŚCIGÓW MAJÓWKOWYCH OSIR DO KADRY NARODOWEJ

data dodania: 2019-11-18 11:22:39

 OSiR Zawiercie od 28 lat organizuje na swoim Stadionie 1000-lecia Państwa Polskiego w Zawierciu przy ul. Moniuszki 10 majówkowe wyścigi rowerowe dla dzieci. Wśród bardzo wielu uczestników, którzy na przestrzeni lat brali w nich udział był też Kacper Chojnacki. Zaczynał jadąc w dniu 01.05.2006 roku na rowerku trójkołowym, i mamy nadzieję, że to u nas zaraził się bakcylem kolarstwa. Ten początek był pierwszym szczebelkiem w drodze, która doprowadziła Kacpra do momentu, kiedy mógł z dumą założyć trykot członka kadry narodowej w kolarstwie przełajowym. Jesteśmy bardzo dumni, że ten młody człowiek, który swoją przygodę z rowerem zaczynał na bieżni stadionu OSiR Zawiercie w dniu 01.05.2006 roku zaszedł już tak daleko.

Poniżej przedstawiamy opis występu Kacpra Chojnackiego sporządzony przez i udostępniony nam do wykorzystania przez Chojnacki MTB Team

Puchar Świata w kolarstwie Przełajowym 16-11-2019 Tabor, Czechy

Zanim o samej imprezie, chcemy Wam wszystkim podziękować za ogrom wsparcia i ciepłych słów, które od Was otrzymaliśmy. Wielkie, wielkie dzięki.
Osobne słowa podziękowania kierujemy do Wojtka Gidaszewskiego ze sklepu Vèlo7_pl, który zrobił więcej niż do niego należało, aby dostarczyć nam na czas części do naszych zepsutych rowerów. To dzięki niemu nasz udział w tej imprezie w ogóle był możliwy.

A sama impreza? No cóż to bajka, sen, który się spełnia, realizacja marzeń...
Lista startowa obejmowała 56 najlepszych juniorów (17- 18 lat) z całego świata. Na starcie stawiło się 53. Wśród nich Kacper, w biało- czerwonych barwach. Trasa ciężka, siłowa, z licznymi podjazdami, stromymi, bardzo wysokimi schodami i przeszkodami ustawionymi na podjeździe, które Kacper, jako jeden z nielicznych, pokonywał na rowerze, techniką bunny hop, wzbudzając aplauz licznie zgromadzonej publiczności. Oczywiście o nawiązaniu walki z większością z przeciwników na razie nie było mowy, ale o tym wiedzieliśmy już wcześniej. Większą część dystansu Kacper walczył z Łotyszem Matissem Kalverssem, ten jednak na ostatnim okrążeniu odparł liczne ataki naszego zawodnika i wjechał na metę z kilkusekundową przewagą. Kacper zajął ostatecznie 50 miejsce. Ktoś może powiedzieć, że słabo i pewnie będzie miał rację. Tyle, że Małysz też od razu nie wygrywał :)

Jesteśmy ogromnie szczęśliwi, że mogliśmy uczestniczyć w tej imprezie i już teraz wiemy, że jeżeli tylko okoliczności na to pozwolą, na kolejne zawody Pucharu Świata pojedziemy również.

 

Z aparatem fotograficznym biegał Piotrek Chojnacki.

Wszystkie zdjęcia udostępniono za zgodą Chojnacki MTB Team.

czytano: 164 razy

data dodania: 2019-11-18 11:22:39

autor: OSiR.net.pl

w serwisie od: 238 dni

popularność: 0.69

Najnowsze aktualności:

Biura i kompleks obiektów OSiR
42-400 Zawiercie, ul. Moniuszki 10

tel. (032) 67 243 37
e-mail: osir@osir.net.pl

  • 452527
  • 451527
  • 450527
  • 449527
  • 447527
Deklaracja dostępności
OSIR organizuje: zawody sportowe, rekreacyjne we wszystkich dyscyplinach sportowych i kategoriach wiekowych m.in. Mistrzostwa Polski w piłkę nożną drużyn oldbojów, Mistrzostwa Polski w trialu rowerowym, Mistrzostwa Polski Freestyle Football, Międzynarodowe Turnieje tańca towarzyskiego, Międzynarodowe warsztaty brazylijskiej sztuki walki Capoeira itp. OSIR przyjmuje zgłoszenia do organizacji: zgrupowań sportowych, zjazdów i spotkań okolicznościowych
Ciekawostki

Do OSiR-u zaliczamy: kompleks przy ul. Moniuszki, hala przy ul. Blanowskiej oddana 1.09. 2001r., basen w lasku blanowickim, hala Wymiennik ... więcej »