Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

osir@osir.net.pl

+48 32 67 243 37

OSiR

Zawiercie

Nakręć się na moc wrażeń

OSiR

Zawiercie

Pozytywnie aktywni

OSiR

Zawiercie

Multifunkcjonalność obiektu

OSiR

Zawiercie

Wykorzystaj w pełni swój potencjał

Aktualności

OD WYŚCIGÓW MAJÓWKOWYCH OSIR DO KADRY NARODOWEJ

OD WYŚCIGÓW MAJÓWKOWYCH OSIR DO KADRY NARODOWEJ

 OSiR Zawiercie od 28 lat organizuje na swoim Stadionie 1000-lecia Państwa Polskiego w Zawierciu przy ul. Moniuszki 10 majówkowe wyścigi rowerowe dla dzieci. Wśród bardzo wielu uczestników, którzy na przestrzeni lat brali w nich udział był też Kacper Chojnacki. Zaczynał jadąc w dniu 01.05.2006 roku na rowerku trójkołowym, i mamy nadzieję, że to u nas zaraził się bakcylem kolarstwa. Ten początek był pierwszym szczebelkiem w drodze, która doprowadziła Kacpra do momentu, kiedy mógł z dumą założyć trykot członka kadry narodowej w kolarstwie przełajowym. Jesteśmy bardzo dumni, że ten młody człowiek, który swoją przygodę z rowerem zaczynał na bieżni stadionu OSiR Zawiercie w dniu 01.05.2006 roku zaszedł już tak daleko.

Poniżej przedstawiamy opis występu Kacpra Chojnackiego sporządzony przez i udostępniony nam do wykorzystania przez Chojnacki MTB Team

Puchar Świata w kolarstwie Przełajowym 16-11-2019 Tabor, Czechy

Zanim o samej imprezie, chcemy Wam wszystkim podziękować za ogrom wsparcia i ciepłych słów, które od Was otrzymaliśmy. Wielkie, wielkie dzięki.
Osobne słowa podziękowania kierujemy do Wojtka Gidaszewskiego ze sklepu Vèlo7_pl, który zrobił więcej niż do niego należało, aby dostarczyć nam na czas części do naszych zepsutych rowerów. To dzięki niemu nasz udział w tej imprezie w ogóle był możliwy.

A sama impreza? No cóż to bajka, sen, który się spełnia, realizacja marzeń...
Lista startowa obejmowała 56 najlepszych juniorów (17- 18 lat) z całego świata. Na starcie stawiło się 53. Wśród nich Kacper, w biało- czerwonych barwach. Trasa ciężka, siłowa, z licznymi podjazdami, stromymi, bardzo wysokimi schodami i przeszkodami ustawionymi na podjeździe, które Kacper, jako jeden z nielicznych, pokonywał na rowerze, techniką bunny hop, wzbudzając aplauz licznie zgromadzonej publiczności. Oczywiście o nawiązaniu walki z większością z przeciwników na razie nie było mowy, ale o tym wiedzieliśmy już wcześniej. Większą część dystansu Kacper walczył z Łotyszem Matissem Kalverssem, ten jednak na ostatnim okrążeniu odparł liczne ataki naszego zawodnika i wjechał na metę z kilkusekundową przewagą. Kacper zajął ostatecznie 50 miejsce. Ktoś może powiedzieć, że słabo i pewnie będzie miał rację. Tyle, że Małysz też od razu nie wygrywał :)

Jesteśmy ogromnie szczęśliwi, że mogliśmy uczestniczyć w tej imprezie i już teraz wiemy, że jeżeli tylko okoliczności na to pozwolą, na kolejne zawody Pucharu Świata pojedziemy również.

 

Z aparatem fotograficznym biegał Piotrek Chojnacki.

Wszystkie zdjęcia udostępniono za zgodą Chojnacki MTB Team.

18

LIS

2019

788

razy

czytano

104/675

OSiR.net.pl

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.