Majówka 2010

Imprezy  majowe zorganizowane na obiektach sportowych w Zawierciu przez OSiR

30.04.2010 r.

Mecz piłki nożnej oldbojów Tychy – Zawiercie

W ramach imprez majowych dnia 30.04.2010 r. o godz. 17:00 na stadionie OSiR przy ul. Moniuszki 10 odbył się mecz piłki nożnej oldbojów pomiędzy reprezentantami Tych i Zawiercia. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem przyjezdnych 5 : 2.

1.05 2010 r.

Turniej siatkówki 4 – osobowej

Na turniej rozegrany w hali OSiR ul Moniuszki 10 w sobotę 01.05.2010 na godzinę 09:00 stawiły się 4 zespoły.

Turniej rozegrano systemem każdy z każdym, w dwóch rundach (mecz i rewanż ). Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów, do 11 pkt. z zachowaniem 2 pkt. przewagi.

Turniej przebiegł w sympatycznej atmosferze, a sportowo mecze stały na dobrym i wyrównanym poziomie, o czym najlepiej świadczy fakt, że w połowie meczów do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był set trzeci (również grany do 11 pkt.).

Drużyna ZS SZCZEKOCINY w składzie: Damian Nowak, Karol Błaszczyk, Krzysztof Wrona, Michał Moś jako jedyna ekipa młodzieżowa (z ostatnio rozgrywanego cyklu Grand Prix) odważnie stanęła do walki z zawierciańskimi siatkarzami. Walczyli dzielnie OBOJĘTNym w składzie: Marcin Stelmaszczyk, Tomasz Gorgoń, Kamil Mikowicz, Mirosław Stelmaszczyk dwa razy urwali seta 1:2 (11:7, 4:11, 8:11) oraz 1:2 (11:8, 6:11, 7:11) a z drużyną MIX WARECKI w składzie:, Łukasz Grzanka, Sebastian Tchórz, Michał Kuczera, Monika Naprzał podzielili się zwycięstwami 2:0 (11:7, 11:9) i 0:2 (7:11, 8:11). Tylko faworyzowani DOPALACZE w składzie:  Marcin Laber, Krzysztof Orszański, Michał Faryna, Paweł Opydo nie dali drużynie ZS SZCZEKOCINY urwać seta wygrywając 2:0 (12:10, 11:6) i 2:0 (11:8, 11:7). W pierwszym meczu OBOJĘTNI pokonali MIX WARECKI 2:1 (11:8, 7:11, 11:8) a po ich wpadce w meczu ze ZS SZCZEKOCINY 0:2 (7:11, 9:11) mecz z DOPALACZami był walką o miejsce I. Faworyci –DOPALACZE, kontrolowali pojedynek pewnie wygrywając 2:0 (11:9, 11:5) ale w rundzie rewanżowej udało się OBOJĘTNym odnieść zwycięstwo 2:1 (9:11, 11:8, 11:8) choć po wpadce z MIX WARECKI 0:2 (8:11, 8:11) to zwycięstwo nie miało już znaczenia dla układu tabeli, gdzie zdecydowanie prowadzili DOPALACZE. Ostatni pojedynek MIX WARECKI - ZS SZCZEKOCINY był pojedynkiem o miejsce III, które po 2:0 (11:7, 11:8) przypadło drużynie MIX WARECKI, która sprawiła najwięcej trudności DOPALACZom dwukrotnie urywając im seta 1:2 (6:11, 11:9, 9:11) oraz 1:2 ( 6:11, 11:7, 5:11).

Na zakończenie turnieju dyplomy wszystkim uczestnikom (oraz dyplomy i statuetki z ostatnio zakończonego Grand Prix Zawiercia 2010) wręczyli Prezydent Zawiercia Mirosław Mazur oraz Zastępca Prezydenta Barbara Łada.

Dziękuję Panu Grzegorzowi Maciągowi z Hotelu Fajkier za dostarczenie zawodnikom wody,
a OSiR Zawiercie za wykonanie dyplomów dla wszystkich uczestników turnieju.

Koszykówka uliczna

Turniej Koszykówki ulicznej z uwagi na warunki atmosferyczne został przeniesiony na małą halę OSiR I ul. Moniuszki 10. Do turnieju zgłosiło się 7 drużyn podzielonych na dwie grupy z których do półfinałów awansowały dwie najlepsze.

Turniej piłki nożnej dla szkół podstawowych

W turnieju piłki nożnej dla szkół podstawowych o godz. 11:00 na boisku OSiR ul. Wierzbowa stawiło się 5 drużyn.