Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

osir@osir.net.pl

+48 32 67 243 37

OSiR

Zawiercie

Nakręć się na moc wrażeń

OSiR

Zawiercie

Pozytywnie aktywni

OSiR

Zawiercie

Multifunkcjonalność obiektu

OSiR

Zawiercie

Wykorzystaj w pełni swój potencjał

Aktualności

OTWARTE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA W KULTURYSTYCE I FITNESS JUNIOREK I SENIOREK ORAZ JUNIORÓW, SENIORÓW I WETERANÓW - ZAWIERCIE 2010.

OTWARTE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA W KULTURYSTYCE I FITNESS JUNIOREK I SENIOREK ORAZ JUNIORÓW, SENIORÓW I WETERANÓW - ZAWIERCIE 2010.

OTWARTE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA W KULTURYSTYCE I FITNESS JUNIOREK I SENIOREK ORAZ JUNIORÓW, SENIORÓW I WETERANÓW odbyły się w dniu 25.04.2010 w hali OSiR II Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu przy ul. Blanowskiej 40. 

W kategorii kulturystyka juniorów wszechwag wystartowało 3 zawodników. Złoty medal w tej kategorii zdobył Mateusz Janiszewski.

Juniorzy rywalizowali także w kategorii kulturystyka klasyczna, w której zweryfikowanych zostało 5 zawodników. Złoty medal wywalczył Filip Zalewski z klubu SportClub z Lublin.

W kategorii weteranów wszechwag poddanych ocenie zostało 5 zawodników. Piękny debiut w tej kategorii zaliczył Mariusz Bałaziński z klubu Efekt Toruń zdobywając złoty medal. Na miejscu drugim znalazł się Marek Zapotoczny reprezentujący również barwy toruńskiego Efektu. Nie sposób nie wspomnieć o najstarszym zawodniku tej kategorii – Janie Olejko. Patrząc na pana Jana nikt nie śmie zaprzeczyć, że kulturystyka to najlepszy sposób na zachowanie zdrowia i młodości.

Oblężenie przeżywała kategoria kulturystyki klasycznej. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wzrostowych – do 180 i powyżej 180 cm. W niższej kategorii wystartowało 8 zawodników. Zwyciężył Maciej Wróbel. Drugie miejsce zdobył  Michał Krajewski, a trzecie Wawrzyniec Staszkiewicz. W wyższej kategorii zweryfikowano 6 zawodników. Sędziowie jednogłośnie złoty medal przyznali Cezaremu Mętrkiewiczowi.

W kulturystyce rozegrano 4 kategorie wagowe. 70-dziesiątkę, w której startowało 6 zawodników, opanował Marcin Kosel, prezentujący pękate, duże mięśnie. W tej kategorii rywalizował również Jan Olejko, który uplasował się wysoko, bo na 4 miejscu, pokonując 2 znacznie młodszych zawodników.

W kategorii do 80 kg, w której zweryfikowano 6 zawodników o 1 lokatę rywalizowali Artur Stańczak i Karol Małecki. Zwyciężył, minimalnie Artur Stańczyk.

W kulturystyce do 90 kg zobaczyliśmy 9 zawodników. Złoty medal wywalczył Mariusz Bałaziński. Na uwagę na pewno zasługuje zawodnik, który uplasował się na drugim miejscu - Krzysztof Marciniak, którego od Mariusza w pierwszej rundzie dzielił tylko 1 mały punkcik.

W kategorii najcięższej, w której startowało 5 zawodników, królował Andrzej Kołodziejczyk, któremu szczerze życzymy medalu ME w tym roku. Na miejscy drugim uplasował się Robert Nawrocki.

Organizatorami zawodów byli: Urząd Miasta Zawiercia, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zawierciu oraz Śląski Okręgowy Związek Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego

Poniżej komunikat końcowy zawodów, a zdjęcia są dostępne w dziale GALERIA

http://www.osir.net.pl/kategorie/galeria

22

LUT

2010

6230

razy

czytano

648/674

OSiR.net.pl

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.