Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

osir@osir.net.pl

+48 32 67 243 37

OSiR

Zawiercie

Nakręć się na moc wrażeń

OSiR

Zawiercie

Pozytywnie aktywni

OSiR

Zawiercie

Multifunkcjonalność obiektu

OSiR

Zawiercie

Wykorzystaj w pełni swój potencjał

Aktualności

Mikołajkowy Turniej w Piłce Siatkowej 3-osobowej

Mikołajkowy Turniej w Piłce Siatkowej 3-osobowej

„Mikołajkowy” Turniej w Piłce Siatkowej 3-osobowej

 

Na turniej rozegrany w hali OSiR ul Moniuszki 10 w sobotę 12.12.2009 w godzinach 09:30 do 14:30 stawiło się 18 zespołów ( 52 zawodników i 2 zawodniczki ).
Turniej przeprowadzono dwuetapowo: eliminacje systemem MS ( multisiatkówki z przemienną grą trzech zespołów do 11 pkt. ), a dla wyłonionych tą metodą najlepszych 8 zespołów turniej wg systemu brazylijskiego (stosowanego w rozgrywkach siatkówki plażowej), mecze do dwóch wygranych setów, do 11 pkt. ( finał do 21 pkt.) przy 2 pkt. przewagi.

Był to pierwszy taki siatkarski turniej na 3 boiskach na „starej” hali OSiR ul. Moniuszki 10 ( w poprzek hali 3 boiska 8x16m wg zrealizowanej „mobilnej” koncepcji rozwieszenia siatek i wyklejenia linii boisk ). Pomysłodawca turnieju oraz całego mobilnego systemu Pan Mirosław Stelmaszczyk, przeprowadził również w nowatorski sposób rozgrywki fazy eliminacyjnej. Zaprezentował system MS - MultiSiatkówki który pozwolił w 1,5 godz. dokonać dwufazowej sportowej selekcji - spośród 18 zgłoszonych, 8 najlepszych drużyn do turnieju głównego. W systemie tym, każda drużyna miała okazję zmierzyć się w kilkoma przeciwnikami, a przegrywając na kolejnym poziomie eliminacji wyłonić najlepszego spośród prezentujących podobny poziom. Może w zbyt krótkiej konfrontacji, ale był to pierwszy sprawdzian na taką skalę i trudno było przewidzieć jak przebiegnie. W następnym turnieju będzie to dłuższa rozgrywka i na większej ilości poziomów, bo ta przebiegła nadspodziewanie sprawnie, spełniając wszystkie założenia organizatora, zarazem potwierdzając pokładane nadzieje na połączenie efektów zabawy, rekreacji z zachowania aspektu sportowej rywalizacji. Zaproponowane założenia siatkarskiej rozgrywki wyrównały szanse i pozwoliły nawiązać sportową rywalizację nawet drużynom o dużej różnicy w poziomie siatkarskich umiejętności. Zmieniony „rytm” grania sprawił trochę problemów nawet „siatkarzom” zmuszając często do mobilizacji w konfrontacji z „amatorami” których w klasycznej siatkówce pokonaliby zapewne bardzo łatwo.
Systemem MS rozegrano 10 rozgrywek eliminacji i 3 w dogrywce  o m-ce 13-18 razem 363 pkt.
O turnieju głównym znów trzeba powtórzyć „Zawierciańska para Miłosz Tokarski / Marcin Laber potwierdziła po raz kolejny że w tym sezonie „na naszym terenie” jest najlepsza” – to było we wrześniu br. po ostatnim turnieju siatkówki plażowej w Porębie, tym razem para ta uzupełniona przez Krzysztofa Orszańskiego pod nazwą „Dopalacze” była poza zasięgiem dla zespołów startujących w „Mikołajkowym” siatkarskim turnieju halowym.
Wbrew nadziejom i chęciom uczestników widoczne było że, jednak 5 kolejnych meczy turnieju głównego ( przy dwóch boiskach - granych prawie bez przerw ), to „co najmniej o jeden za dużo”, emocje zakończyły się na fazie półfinałowej. Finał i mecz o 3 miejsce były rozgrywkami … bez historii.
W finale „Dopalacze” pokonali „Drużynę Piątka” w składzie : Krzysztof Piątek, Tomasz Groja, Michał Faryna 2:0 ( 21:15, 21:18 ), a w meczu o 3 miejsce „Gałgany” w składzie : Tomasz Gorgoń, Kamil Mikowicz, Łukasz Grzanka pokonały „Hotel Fajkier” w składzie : Grzegorz Maciąg, Tomasz Ślęzak, Damian Kubara 2:0 ( 15:7, 15:11 ).
W turnieju rozegrano 15 meczy 33 sety, łącznie 774 pkt.
Wśród finalistów większość w lato uprawiała dwuosobową siatkówkę plażową, co dało efekt lepszej umiejętności organizacji gry czy obrony. Wspomnieć należy udział dziewcząt, które pechowo losowały ( trafiając do grupy z drużynami które ostatecznie zajęły miejsca 1 i 5 w turnieju ) ale w dogrywce o miejsca 13 – 18 okazały się najlepsze. Drużyna „ŻŁK Centrum” wystąpiła w składzie Klaudia Kajmańska i Żaneta Przybylik razem z Łukaszem Kozłowskim, dodam że dziewczyny uczestniczyły również w ostatnim turnieju plażówki. Plażówkowe doświadczenie procentowało również w grze The Killers,  Marcin Stelmaszczyk i Michał Kuczera musieli sobie poradzić we dwójkę ( kontuzja przed turniejem 3 zgłoszonego gracza ). Efektownie przeszli przez eliminacje dzięki dobrej grze w polu ale na turniejowe trójki to było za mało, ostatecznie zajęli 6 m-ce.
Za miejsca na podium pary otrzymały medale i dyplomy ufundowane przez OSiR Zawiercie UM Zawiercie zapewnił trochę zawierciańskich gadżetów i „Amonitków” którymi organizator obdarował część uczestników. Wodę na zawody dostarczył Pan Grzegorz Maciąg z „Hotelu Fajkier”.
Uczestnicy fazy finałowej uznali Pana Krzysztofa Piątka - Nestora turnieju, za Najbardziej Wartościowego Gracza i to on otrzymał medal dla MVP turnieju.
Podziękowania za pomoc w organizacji imprezy i ufundowanie nagród i gadżetów dla:

- Witolda Grima – Dyrektora OSiR Zawiercie

- Bartosza Romanka z UM Zawiercie

- Mirosław Stelmaszczyk

 

"Mikołajkowy” Turniej w Piłce Siatkowej 3 - osobowej

 

m-ce    nazwa drużyny    zawodnik 1    zawodnik 2    zawodnik 3    zawodnik 4

 

1    Dopalacze    Marcin Laber    Miłosz Tokarski    Krzysztof Orszański   

 

2    Drużyna Piątka    Krzysztof Piątek     Tomasz Groja    Michał Faryna    

 

3    Gałgany    Tomasz Gorgoń    Kamil Mikowicz    Łukasz Grzanka   

 

4    Hotel Fajkier    Grzegorz Maciąg    Tomasz Ślęzak    Damian Kubara   

 

5    Orły Team    Adrian Szybis    Adrian Kilan    Patryk Zięba   

 

6    The Killers    Marcin Stelmaszczyk    Michał Kuczera       

 

7    Zulu Nation    Patryk Porzucek    Dawid Mędrecki    Konrad Szafran   

 

8    Arkalen    Konrad Płosk    Kamil Wdowczyk    Dominik Krzywda   

 

9    Mrzygłód    Kamil Motylewski    Paweł Marszałek    Bartłomiej Krulicki   

 

10    Byczki    Paweł Kopacki    Jakub Góralczyk    Igor Dziedzic   

 

11    Huta Team    Sebastian Tchórz    Krystian Lewandowski    Paweł Kaliszczak    

 

12    Biedronki    Dawid Zemanek    Grzegorz Musiał    Kamil Bednarz    

 

13    ŻŁK Centrum    Klaudia Kajdańska    Żaneta Przybylik    Łukasz Kozłowski   

 

14    Funny Team    Mateusz Zawadk    Paweł Kubiak    Dominik Biały   

 

15    Amatorzy     Jan Lipski    Robert Kowalski    Igor Pacan    Karol Kurzaczek

 

16    AZSiaki    Michał Morawiec    Błażej Miłoch    Andrzej Olesiński   

 

17    Bezimienni    Mateusz Gurbał    Artur Kuliński    Mateusz Góral   

 

18    Gorace Cytryny    Alan Szybis    Paweł Konopka    Krzysiek Jurak   

 

02

GRU

2009

4865

razy

czytano

660/674

OSiR.net.pl

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.