Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

osir@osir.net.pl

+48 32 67 243 37

OSiR

Zawiercie

Nakręć się na moc wrażeń

OSiR

Zawiercie

Pozytywnie aktywni

OSiR

Zawiercie

Multifunkcjonalność obiektu

OSiR

Zawiercie

Wykorzystaj w pełni swój potencjał

Aktualności

Football Amerykański

Football Amerykański

 

Niepokonane Tygrysy czekają na półfinał

Nie udało się gliwickim Lwom zakończyć zwycięstwem debiutanckiego sezonu w Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II. W rozegranym w niedzielę 13 sierpnia w Zawierciu meczu ostatniej kolejki sezonu regularnego występujący w roli gospodarzy Gliwice Lions ulegli Kraków Tigers 20:54. Tigers, którzy pozostają jedyną niepokonaną drużyną w obu ligach PLFA czeka teraz niemal miesiąc odpoczynku, na boisko wrócą bowiem dopiero 11 października, na mecz półfinałowy. Lions zakończyli już tegoroczny występ w PLFA II – z dwoma zwycięstwami i czterema porażkami zajęli 5. miejsce w liczącej siedem zespołów Grupy Południowej.

Choć gliwiczanie przystępowali do niedzielnego spotkania bez nadziei na awans do fazy play-off, część optymistów zapewne liczyła, że Tygrysy, które zapewniły już sobie zwycięstwo w dywizji i odpoczynek w I rundzie play-off, dadzą pograć dublerom, co otworzy szansę przed walecznymi Lwami. Tymczasem paradoksalnie to w pierwszej, gdy trener Michał Truszkowski desygnował na boisko pierwszy skład, Lions wciąż trzymali bliski kontakt z rywalami. Ozdobą tej części gry były przyłożenia po akcjach powrotnych niemal przez całe boisko, dla obu drużyn.

Od kolejnego przyłożenia po akcji powrotnej, tym razem autorstwa najskuteczniejszego w niedzielę (trzy przyłożenia) rozpoczęła się trzecia kwarta meczu i wydaje się, że to zagranie zaważyło na tym, że ostatecznie to Tygrysy okazały się lepsze od Lwów. Jeszcze tylko rozgrywający Lions Łukasz Bachman zdołał wbiec w pole punktowe rywali, ci zaś trzykrotnie zdobywali punkty po podaniach Jeremy’ego Woodalla.

Lwom za zakończony już dla nich sezon należą się wielkie brawa, spisali się bowiem najlepiej z piątki tegorocznych beniaminków, odnosząc dwa zwycięstwa. Przed Tygrysami, dla których – nie ma co ukrywać – powrót do PLFA I, z której spadli po ubiegłym sezonie jest planem minimum, poczynili już doń duży krok. By jednak zrobili kolejne, trener Michał Truszkowski musi mocno popracować nad koncentracją i spokojem swoich defensorów. Jeśli bowiem w play-offach formacja obrony Tigers będzie „łapać” tak dużo kosztownych kar, nadrobienie straconych jardów przyjdzie już dużo trudniej, niż z Lions. Torpedy Łódź, Mustangs Płock i Warsaw Spartans – te drużyny zajmą pierwsze trzy miejsca w Dywizji Północnej, ale kolejność rozstrzygnie się dopiero w weekend 19-20 września – to już doświadczone drużyny, które taką słabą mogą wykorzystać bez litości...

Gliwice Lions – Kraków Tigers 20:54 (0:0, 12:26, 0:14, 8:14)

II kwarta
0:8 przyłożenie Macieja Ginalskiego po 4-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Tomasza Wełny)
6:8 przyłożenie Krzysztofa Legierzyńskiego po 85-jardowej akcji powrotnej po wykopie
6:14 przyłożenie Artura Rospędzika po 15-jardowej akcji biegowej
12:14 przyłożenie Łukasza Bachmana po 3-jardowym biegu
12:20 przyłożenie Mieszko Łabuza po 80-jardowej akcji powrotnej po wykopie
12:26 przyłożenie Macieja Ginalskiego po 15-jardowym biegu

III kwarta
12:34 przyłożenie Macieja Ginalskiego po 80-jardowej akcji powrotnej po wykopie (podwyższenie za dwa punkty Robert Drobny)
12:40 przyłożenie Bartosza Wójcickiego po 3-jardowym podaniu od Jeremy’ego Woodalla

IV kwarta
20:40 przyłożenie Łukasza Bachmana po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Krzysztof Legierzyński)
20:48 przyłożenie Bartosza Wójcickiego po 12-jardowym podaniu od Jeremy’ego Woodalla (podwyższenie za dwa punkty Jeremy Woodall)
20:54 przyłożenie Dawida Rechula po 12-jardowym podaniu od Jeremy’ego Woodalla

 

08

WRZ

2009

3725

razy

czytano

669/674

OSiR.net.pl

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.