Strona główna BIP
imieniny: Brunon, Jan
niedziela, 12 lipca 2020 r.

Aktualności

Strona główna » Aktualności » Bitwa o Jurę - Gala K1 Polish Fight Night

wielkość tekstu: A | A | A

Bitwa o Jurę - Gala K1 Polish Fight Night

data dodania: 2018-05-29 11:27:43

 07.06.2018 r. „BITWA O JURĘ” w najlepszym wydaniu…

To będzie jeden z tych czwartków, o jakich długo nie zapomnicie. O tej imprezie będziecie opowiadać nie tylko w piątek w pracy – zapewniają organizatorzy.

07.06.2018 r. w Zawierciu w hali przy ul. Blanowskiej 40, „Bitwa o Jurę” Gala K1 Polish Fight Night.

W walce wieczoru zaprezentują się: niekwestionowany numer jeden w rankingu Polskiego Związku Kickboxingu, reprezentant PACO Team KatowiceMichał „Matrix” Królik oraz jedna z największych gwiazd Polskiej Federacji Kickboxingu, zawodnik Kickboxing Fighter Nowa Sól – Bartosz „Hasek” Hassa. Właściciele Polish Fight Night: Justyna Gala i Robert Walczak są przekonani, że ten pojedynek przejdzie do historii tej dyscypliny nie tylko w naszym kraju. – Bardzo długo zabiegaliśmy o takie właśnie zestawienie – mówi Robert Walczak. Dość powiedzieć, że Michał jest 20 krotnym mistrzem Polski, medalistą mistrzostw świata i mistrzostw Europy, zawodnikiem o którego podpis na kontrakcie zabiegają największe federacje. Bartek, poza sukcesami na krajowych ringach, może się pochwalić pasami WKN i PFKB. Ten ostatni, zawodowego mistrza Europy, wywalczył 8 kwietnia podczas gali PFN w Siemianowicach Śląskich. Gdyby kiedyś obaj Panowie zdecydowali się oddać swoje medale i puchary na złom, kolejka złomiarzy chętnych do przejęcia tak ciężkiego, a zarazem cennego ładunku, byłaby bardzo długa. Wygrany, w pojedynku wieczoru, wyjedzie z Zawiercia z pasem mistrza Polish Fight Night.

Swój ciężar - i to nie tylko sportowy- będzie miała walka: Konrad Handlarski – Oskar Skupień. Do zawierciańskiego ringu wejdą zawodnicy mający wagę sięgającą blisko… ćwierć tony! – mówi Justyna Gala. O sile ciosów takich fighterów nie trzeba nikogo przekonywać. Motywacją dla nich będzie, poza walką przed tak wymagającą i znającą się na sporcie publicznością, pas zawodowego mistrza Polski PFKB.

Po raz pierwszy w historii, właśnie w Zawierciu, dojdzie do pojedynku o pas mistrza PFKB Pro. Trofeum przypadnie zwycięzcy z pary: Rafał Kosiarski – Robert Rajewski Junior. Ta walka była najlepszym pojedynkiem gali w Siemianowicach Śląskich. Wtedy wygrał Kosiarski, z czym Rajewski wraz z całą swoją ekipą do dzisiaj nie mogą się pogodzić. Tego typu spory najlepiej rozstrzygać w ringu – mówi prezes PFKB, Piotr Bąkowski. W Siemianowicach Śląskich ich walka była bardzo wyrównana. O wygranej zadecydowały detale. Teraz wątpliwości nie powinno być już żadnych. Obaj zawodnicy prezentują najwyższy poziom, tak więc o sportową jakość pojedynku jestem spokojny.

W „Bitwie o Jurę” nie mogło zabraknąć przedstawicieli jurajskiej szkoły kickboxingu. Tę w Zawierciu reprezentować będą Norbert „Azja” Anzorge i Łukasz Szecówka. Pierwszy, po kilkuletniej nieobecności, w efektownym stylu powrócił na zawodowe ringi. Podczas kwietniowej gali w Radomsku szybko znokautował Słowaka Klimaczka. W Zawierciu zmierzy się z Damianem Biłasem i jak zapewnia ten drugi, walka będzie zdecydowanie dłuższa.

Łukasz Szecówka w Siemianowicach Śląskich zdobył pas mistrza ICO. W Zawierciu stanie do pojedynku z Dominikiem Cinalem. Atutem Szecówki będzie doświadczenie, przewagą rywala – młodość. Wskazać tutaj faworyta? Bardzo trudno. Dla Szecówki będzie to pierwszy pojedynek w roli… najlepszego sportowca roku 2017- plebiscytu zorganizowanego przez „Gazetę Myszkowską” i „Kurier Zawierciański”.

Po raz kolejny ściągamy z Holandii Romana Burkackiego – mówi Justyna Gala. Temu zawodnikowi przyglądamy się już od dłuższego czasu i jak do tej pory jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy, jaką wykonuje. Holenderski styl walki należy do najbardziej efektownych. Z doborem rywala nie mieliśmy problemów. Wybór mógł być tylko jeden- Sebastian Adamski. Ci zawodnicy, walczyli z sobą w ubiegłym roku podczas meczu Polska-Holandia, organizowanego przez współpracujący ściśle z nami PACO Team Katowice. Wówczas, po wyrównanym boju, wygrał podopieczny Witolda Kostki. Podobnie jak po walce Kosiarski-Rajewski, tutaj też jedna ze stron bardzo chciała rewanżu. Nam nie pozostało nic innego, jak tylko to zorganizować. W karcie walk gali w Zawierciu, jaką tworzyliśmy wspólnie z prezesami Polskiej Federacji Kickboxingu Piotrem Bąkowskim i Łukaszem Makarewiczem, znajdą się również pojedynki młodych zawodników i jedna potyczka kobiet. Po szczegóły odsyłam na profil facebookowy Polish Fight Night.

Bilety na świetnie zapowiadającą się „Bitwę o Jurę” Gala K1 Polish Fight Night na www.kupbilet.pl  w zakładce „BITWA o JURĘ”.

 

 

czytano: 934 razy

data dodania: 2018-05-29 11:27:43

autor: OSiR.net.pl

w serwisie od: 776 dni

popularność: 1.20

Najnowsze aktualności:

Biura i kompleks obiektów OSiR
42-400 Zawiercie, ul. Moniuszki 10

tel. (032) 67 243 37
e-mail: osir@osir.net.pl

  • 452527
  • 451527
  • 450527
  • 449527
  • 447527
Deklaracja dostępności
OSIR organizuje: zawody sportowe, rekreacyjne we wszystkich dyscyplinach sportowych i kategoriach wiekowych m.in. Mistrzostwa Polski w piłkę nożną drużyn oldbojów, Mistrzostwa Polski w trialu rowerowym, Mistrzostwa Polski Freestyle Football, Międzynarodowe Turnieje tańca towarzyskiego, Międzynarodowe warsztaty brazylijskiej sztuki walki Capoeira itp. OSIR przyjmuje zgłoszenia do organizacji: zgrupowań sportowych, zjazdów i spotkań okolicznościowych
Ciekawostki

Akcja Biegaj z OSiR-em - popularyzujemy bieganie jako forma ruchu dla wszystkich, a także zasady racjonalnego odżywiania podczas ... więcej »