Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

osir@osir.net.pl

+48 32 67 243 37

OSiR

Zawiercie

Nakręć się na moc wrażeń

OSiR

Zawiercie

Pozytywnie aktywni

OSiR

Zawiercie

Multifunkcjonalność obiektu

OSiR

Zawiercie

Wykorzystaj w pełni swój potencjał

Aktualności

Festyn Rodzinny w OSiR Zawiercie

Festyn Rodzinny w OSiR Zawiercie

23  listopada 2014 zawierciańska hala Ośrodka Sportu i Rekreacji (OSiR) wypełniła się dziećmi, dorosłymi, muzyką oraz stanowiskami do gier umysłowych, zręcznościowych
i sportowych. Wszystko to za sprawą zorganizowanego przez PTK - Festynu Rodzinnego będącego finałem projektu: "Wychowanie poprzez zabawę, czyli nowoczesne gry logiczne i ruchowe w Zawierciu". Projekt trwał od września bieżącego roku we współpracy Starostwa Powiatowego w Zawierciu oraz OSiR'u.
Na festyn przybył dyrektor OSIR'u Pan Witold Grim oraz dzieci ze swoimi rodzinami i znajomymi.
Imprezę zainaugurowała Pani Ewa Gawron-dyrektor PTK Oddział w Zawierciu. Po krótkim słowie dedykowanym do rodzin, dzieci zaprezentowały "Taniec Węgierski” Johannes’a Brahms'a.
Kolejnym punktem był pokaz układania kubków Speed Stacks oraz wręczenie nagród trzem uczestnikom, którzy biorą aktywny udział w zajęciach i działaniach organizowanych przez PTK w Zawierciu. Wyróżniono: Mateusza Gębkę, Jana Bińkowskiego i Martę Bińkowską.
W ten sposób oficjalna część festynu dobiegła końca i tanecznym krokiem w rytm piosenki Soul'a Control "Chocolate", z udziałem dzieci, rodziców i wolontariuszy, rozpoczęto część główną. Na dzieci i ich najbliższych czekały stanowiska z grami logicznymi, Speed Stacks, hokejem stołowym, rzutkami, torem przeszkód, chustą animacyjną, skaczącymi piłkami.
Wszyscy niezależnie od wieku korzystali z przygotowanych na ten czas atrakcji. Rywalizacja, wyścig z czasem, logiczne myślenie, taktyka gry i uśmiech na twarzy towarzyszyły każdemu uczestnikowi biorącemu udział w wybranej przez siebie zabawie.
Zaproponowana forma wspólnego i aktywnego spędzenia czasu spotkała się z uznaniem nie tylko wśród dzieci i ich rodziców, ale także dyrektora OSiR'u Pana Witolda Grima, który w krótkim słowie podkreślił siłę i przewagę atrakcji ruchowych oraz nabytych przez dzieci umiejętności nad stacjonarną formą spędzania czasu przed monitorem komputera czy telewizora.
    Wszystko co dobre kiedyś się kończy, tak więc po upływie dwugodzinnej zabawie festyn uznano za zamknięty. Jednak to nie zatrzymuje działań PTK, bo choć realizacja projektu także dobiegła końca to wolontariuszy to nie zraża i zapraszają dzieci na zajęcia już w najbliższą środę od godziny 16.00 - 18.00 na halę OSiR przy ulicy Moniuszki.

27

LIS

2014

9892

razy

czytano

481/674

OSiR.net.pl

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.