Strona główna BIP
imieniny: Damian, Roman
niedziela, 23 lutego 2020 r.

Aktualności

Strona główna » Aktualności » Festyn Rodzinny w OSiR Zawiercie

wielkość tekstu: A | A | A

Festyn Rodzinny w OSiR Zawiercie

data dodania: 2014-11-27 07:47:57

23  listopada 2014 zawierciańska hala Ośrodka Sportu i Rekreacji (OSiR) wypełniła się dziećmi, dorosłymi, muzyką oraz stanowiskami do gier umysłowych, zręcznościowych
i sportowych. Wszystko to za sprawą zorganizowanego przez PTK - Festynu Rodzinnego będącego finałem projektu: "Wychowanie poprzez zabawę, czyli nowoczesne gry logiczne i ruchowe w Zawierciu". Projekt trwał od września bieżącego roku we współpracy Starostwa Powiatowego w Zawierciu oraz OSiR'u.
Na festyn przybył dyrektor OSIR'u Pan Witold Grim oraz dzieci ze swoimi rodzinami i znajomymi.
Imprezę zainaugurowała Pani Ewa Gawron-dyrektor PTK Oddział w Zawierciu. Po krótkim słowie dedykowanym do rodzin, dzieci zaprezentowały "Taniec Węgierski” Johannes’a Brahms'a.
Kolejnym punktem był pokaz układania kubków Speed Stacks oraz wręczenie nagród trzem uczestnikom, którzy biorą aktywny udział w zajęciach i działaniach organizowanych przez PTK w Zawierciu. Wyróżniono: Mateusza Gębkę, Jana Bińkowskiego i Martę Bińkowską.
W ten sposób oficjalna część festynu dobiegła końca i tanecznym krokiem w rytm piosenki Soul'a Control "Chocolate", z udziałem dzieci, rodziców i wolontariuszy, rozpoczęto część główną. Na dzieci i ich najbliższych czekały stanowiska z grami logicznymi, Speed Stacks, hokejem stołowym, rzutkami, torem przeszkód, chustą animacyjną, skaczącymi piłkami.
Wszyscy niezależnie od wieku korzystali z przygotowanych na ten czas atrakcji. Rywalizacja, wyścig z czasem, logiczne myślenie, taktyka gry i uśmiech na twarzy towarzyszyły każdemu uczestnikowi biorącemu udział w wybranej przez siebie zabawie.
Zaproponowana forma wspólnego i aktywnego spędzenia czasu spotkała się z uznaniem nie tylko wśród dzieci i ich rodziców, ale także dyrektora OSiR'u Pana Witolda Grima, który w krótkim słowie podkreślił siłę i przewagę atrakcji ruchowych oraz nabytych przez dzieci umiejętności nad stacjonarną formą spędzania czasu przed monitorem komputera czy telewizora.
    Wszystko co dobre kiedyś się kończy, tak więc po upływie dwugodzinnej zabawie festyn uznano za zamknięty. Jednak to nie zatrzymuje działań PTK, bo choć realizacja projektu także dobiegła końca to wolontariuszy to nie zraża i zapraszają dzieci na zajęcia już w najbliższą środę od godziny 16.00 - 18.00 na halę OSiR przy ulicy Moniuszki.

czytano: 8860 razy

data dodania: 2014-11-27 07:47:57

autor: OSiR.net.pl

w serwisie od: 1915 dni

popularność: 4.63

Najnowsze aktualności:

Biura i kompleks obiektów OSiR
42-400 Zawiercie, ul. Moniuszki 10

tel. (032) 67 243 37
e-mail: osir@osir.net.pl

  • 452527
  • 451527
  • 450527
  • 449527
  • 447527
OSIR organizuje: zawody sportowe, rekreacyjne we wszystkich dyscyplinach sportowych i kategoriach wiekowych m.in. Mistrzostwa Polski w piłkę nożną drużyn oldbojów, Mistrzostwa Polski w trialu rowerowym, Mistrzostwa Polski Freestyle Football, Międzynarodowe Turnieje tańca towarzyskiego, Międzynarodowe warsztaty brazylijskiej sztuki walki Capoeira itp. OSIR przyjmuje zgłoszenia do organizacji: zgrupowań sportowych, zjazdów i spotkań okolicznościowych
Ciekawostki

Akcja Biegaj z OSiR-em - popularyzujemy bieganie jako forma ruchu dla wszystkich, a także zasady racjonalnego odżywiania podczas ... więcej »