Strona główna BIP
imieniny: Dominik, Pankracy
środa, 12 maja 2021 r.

Aktualności

Strona główna » Aktualności » I Otwarty Turniej Speed Stacks

wielkość tekstu: A | A | A

I Otwarty Turniej Speed Stacks

data dodania: 2014-10-09 08:36:31

I  Otwarty Turniej Speed Stacks w Zawierciu


    19 października br. odbył się, od dawna wyczekiwany przez młodych pasjonatów z Zawiercia I Otwarty Turniej Speed Stacks.

    Gra zręcznościowa, która w ostatnich latach zdobyła dużą popularność na całym świecie, jest propagowana w Polsce między innymi przez Polskie Towarzystwo Kulturalne (PTK). Zawodnicy układają w jak najkrótszym czasie plastikowe kubki w określone regulaminem stosy. Zabawie towarzyszą duże emocje wywołane rywalizacją i chęcią bicia rekordów.

    W niedzielnych zawodach zorganizowanych przy dużym wsparciu Ośrodka Sportu i Rekreacji (OSiR) wzięło udział ponad 30 uczestników z Zawiercia i okolic.
    Rozegrano konkurencje w pięciu kategoriach wiekowych, w których zwycięzcami zostali:
Magdalena Kapral- w kategorii do 5 lat;
Konrad Grzybek- w kategorii od 6 do 10 lat;
Izabela Wojtaszczyk- w kategorii od 11 do 13 lat;
Agata Komorowska- w kategorii do 14 do 16 lat ;
Sebastian Gumula- w kategorii OPEN;

    Medale wręczyli: Witold Grim - dyrektor OSiR w Zawierciu oraz Ewa Gawron - dyrektor zawierciańskiego oddziału PTK.
W krótkim wystąpieniu dyrektor W. Grim podziękował uczestnikom i wyraził swój podziw dla ich niestandardowych zainteresowań.

    Niespodzianką turnieju była obecność Mistrzów Polski w Speed Stacks, którzy przygotowali pokaz swoich umiejętności, a także udzielali indywidualnego instruktażu zainteresowanym zawodnikom.
    Na koniec rozgrywek dyrektor E. Gawron zaprosiła dzieci i młodzież do udziału w bezpłatnych zajęciach organizowanych przez PTK w sali OSiR przy ul. Moniuszki10.

    Turniej był częścią realizowanego przez PTK zadania publicznego: "Speed Stacks - Szybkie Kubki w Zawierciu”, którego partnerem jest OSiR. Projekt wspiera Starostwo Powiatowe w Zawierciu.


 

czytano: 3566 razy

data dodania: 2014-10-09 08:36:31

autor: OSiR.net.pl

w serwisie od: 2408 dni

popularność: 1.48

Najnowsze aktualności:

Biura i kompleks obiektów OSiR
42-400 Zawiercie, ul. Moniuszki 10

tel. (032) 67 243 37
e-mail: osir@osir.net.pl

  • 452527
  • 451527
  • 450527
  • 449527
  • 447527
Deklaracja dostępności
OSIR organizuje: zawody sportowe, rekreacyjne we wszystkich dyscyplinach sportowych i kategoriach wiekowych m.in. Mistrzostwa Polski w piłkę nożną drużyn oldbojów, Mistrzostwa Polski w trialu rowerowym, Mistrzostwa Polski Freestyle Football, Międzynarodowe Turnieje tańca towarzyskiego, Międzynarodowe warsztaty brazylijskiej sztuki walki Capoeira itp. OSIR przyjmuje zgłoszenia do organizacji: zgrupowań sportowych, zjazdów i spotkań okolicznościowych
Ciekawostki

Akcja Biegaj z OSiR-em - popularyzujemy bieganie jako forma ruchu dla wszystkich, a także zasady racjonalnego odżywiania podczas ... więcej »