Zawiercie

Wykorzystaj w pełni swój potencjał

Aktualności

Puchar odebrany. Wysoka porażka z MKS MOS

Zanim jeszcze oba zespoły przystąpiły do walki, to kapitan Aluron Warty Jarosław Wołczyk odebrał puchar za wygraną w IV lidze.

Początek spotkania ułożył się wyśmienicie dla gospodarzy, którzy szybko objęli prowadzenie 4-0. Jednak im „dalej w las” tym coraz lepiej na parkiecie prezentowali się będzinianie. Przy stanie 10-9 goście wyrównali, by po chwili odskoczyć na 4 punkty (12-16). Mnożące się błędy w przyjęciu oraz brak pomysłu na wymanewrowanie bloku rywali sprawiło, że kolejnych pięć piłek padło łupem podopiecznych Rafała Legienia (12-21). Ostatecznie partia premierowa zakończyła się przegraną do 13.

Obraz gry nie uległ także zmianie w drugim secie. Z tą różnicą że MKS MOS prowadził niemal od samego początku, gdyż ostatni remis zanotowano przy stanie 2-2. Aluron Warta utrzymywała co prawda wynik kontaktowy jeszcze przy stanie 6-7, ale po chwili znów straciła pięć piłek z rzędu i takiej straty nie potrafiła już zniwelować. Dobrze spisujący się zespół pierwszoligowy wygrał do 10.

Najbardziej wyrównany był ostatni set. Zawiercianom zaczęło lekko sprzyjać szczęście co pozwoliło toczyć wymianę „punkt za punkt”. Dobre serwisy Tomasza Gorgonia oraz dobra gra w bloku Mariusza Żonia sprawiły, że Aluron Warta utrzymywała jednopunktową stratę (12-13; 16-17). Niestety końcówka znów należała do przyjezdnych, którzy zaprezentowali różnicę klas i wygrali do 22.

Aluron Warta Zawiercie - MKS MOS Interpromex Będzin (13-25; 10-25; 22-25)