Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

osir@osir.net.pl

+48 32 67 243 37

OSiR

Zawiercie

Nakręć się na moc wrażeń

OSiR

Zawiercie

Pozytywnie aktywni

OSiR

Zawiercie

Multifunkcjonalność obiektu

OSiR

Zawiercie

Wykorzystaj w pełni swój potencjał

Aktualności

Mecz I Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego

Mecz I Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego

 

Steelers - Seahawks 0:41

Trwa dobra passa gdyńskich Jastrzębi. W rozegranym w sobotę 11 czerwca meczu 8. kolejki I PLFA, zawodnicy Seahawks pokonali w Zawierciu gospodarzy Zagłębie Steelers Ineterpromex 0:41. Dla podopiecznych Macieja Cetnerowskiego było to trzecie zwycięstwo z rzędu, a zarazem najwyższe i pierwsze bez straty żadnego punktu w obecnym sezonie.

 

Od początku meczu to walczący o awans do półfinału rozgrywek gdynianie dyktowali warunki. Już w pierwszej kwarcie dwukrotnie wnieśli oni piłkę w pole punktowe, grających tym razem z Zawierciu, Hutników. Punktowali lider drużyny Sebastian Krzysztofek i najlepszy skrzydłowy Peter Plesa. W całym spotkaniu ofensywa przyjezdnych potrafiła przemieszczać się z piłką w stronę end zone rywali wykorzystując równie skutecznie akcje biegowe i podaniowe.

Dwa kolejne touchdowny w drugiej kwarcie pozwoliły Jastrzębiom sięgnąć po zawodników rezerwowych. Mimo, iż w całym meczu Steelers czterokrotnie znajdowali się w okolicach pola punktowego gości, nie potrafili oni wykonać akcji sześciopunktowych.

Trzecią kwartę przyłożeniem otworzył skrzydłowy Jastrzębi Marcin Bluma po precyzyjnym podaniu kanadyjskiego rozgrywającego Luke’a Zetazate. Ostatnie punkty meczu należały do tego, który otworzył wynik spotkania – Krzysztofek ponownie popisał się ładnym biegiem i gdynianie wygrali zasłużenie 41:0.

- Bardzo się cieszę, że znów wygraliśmy. Świetnie, że każdy z 36 zawodników, którzy przyjechali dzisiaj do Zawiercia mógł pograć i zbierać bezcenne doświadczenie – skomentował mecz Sebastiana Krzysztofek, running back Seahawks Gdynia. - W 2008 roku byłem MVP ligi, ale tamtą nagrodę indywidualną oddałbym za tytuł mistrzowski. Mój nadrzędny cel to wygrywanie z Jastrzębiami meczów a nie zdobywanie trofeów osobistych. Marzę o zdobyciu mistrzostwa PLFA – dodał Krzysztofek.

- W dzisiejszej, pięcioosobowej obsadzie sędziowskiej były dwie panie. „Feminizacja” sędziowania wcale nie wpłynęła na obniżenie poziomu prowadzenia zawodów. Jest to bardzo dobry akcent w rozwoju Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego – dodał Maciej Cetnerowski, trener Seahawks.

- W tym sezonie niewiele nam wychodzi. W meczu z Miners to ja obejmę obowiązki trenera głównego. Nie jest to pochopna decyzja. Trudy ostatnich spotkań i presja pod jaką był zespół skłoniły mnie i obecnego trenera Pawła Kaźmierczaka do podjęcia takiej decyzji. Chcemy zakończyć sezon wspólnie, a po rozgrywkach spokojnie porozmawiać o przyszłości klubu - powiedział po meczu Szymon Widera, prezes Zagłębie Steelers Interpromex.

W szeregach Jastrzębi wyróżnili się skrzydłowi Jakub Nowacki i Marcin Bluma. Obaj coraz skuteczniej walczą o miejsce w pierwszym składzie drużyny. Bardzo dobry mecz rozegrała też cała formacja obronna Seahawks, która aż czterokrotnie przechwytywała piłkę po podaniach rozgrywającego rywali.

 

Wygrana ta sprawia, że półfinałów dla Seahawks można być już praktycznie pewnym. Jedynie w przypadku porażki Jastrzębi w następnej kolejce, przy jednocześnie wysokiej wygranej Kraków Tigers na boisku wicelidera ligi Devils Wrocław, Seahawks mogą zostać zepchnięci na piąte miejsce w tabeli. Taki scenariusz wydaje się jednak mało prawdopodobny, tym bardziej, iż przeciwnikiem gdyńskiej drużyny będzie outsider ligi ekipa Lowlanders Białystok, która w tym sezonie na wyjeździe nie wygrała ani razu, zdobywając przy tym jedynie 22 punkty, a tracąc 199. Będący w dobrej formie zawodnicy Jastrzębi, którzy z meczu na mecz grają coraz lepiej, nie powinni mieć więc kłopotów, aby w ostatnim meczu przed własną publiczność odnotować efektowne zwycięstwo.

Przedmiotowe zawody Seahawks rozegrają na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni w sobotę 18 czerwca o godz. 16:00

 

 

11.VI.2011 Zawiercie godz. 11:00  

I

II

III

IV

końcowy

Zagłębie Steelers Interpromex

0

0

0

0

 

0 : 41

Seahawks Gdynia

14

14

13

0 

 

 

I kwarta
0:7 przyłożenie Sebastiana Krzysztofka po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Maciej Siemaszko)
0:14 przyłożenie Petera Plesy po 25-jardowej akcji po podaniu Luke’a Zetazate (podwyższenie za jeden punkt Maciej Siemaszko)

II kwarta
0:21 przyłożenie Sebastiana Krzysztofka po 7-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt
Michał Garbowski)
0:28 przyłożenie Jakuba Nowackiego po 18-jardowej akcji po podaniu Luke’a Zetazate (podwyższenie za jeden punkt Michał Garbowski)

III kwarta
0:35 przyłożenie Marcina Blumy po 10-jardowej akcji po podaniu Luke’a Zetazate
0:41 przyłożenie Sebastiana Krzysztofka po 15-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Maciej Siemaszko)


Mecz obejrzało 100 widzów.

Źródło: http://seahawks.whshost.com/

 

10

CZE

2011

2901

razy

czytano

580/674

OSiR.net.pl

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.