Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

osir@osir.net.pl

+48 32 67 243 37

OSiR

Zawiercie

Nakręć się na moc wrażeń

OSiR

Zawiercie

Pozytywnie aktywni

OSiR

Zawiercie

Multifunkcjonalność obiektu

OSiR

Zawiercie

Wykorzystaj w pełni swój potencjał

Aktualności

I Turniej Ju Jitsu Dzieci i Młodzieży o puchar Prezydenta Zawiercia

I Turniej Ju Jitsu Dzieci i Młodzieży o puchar Prezydenta Zawiercia

W dniu 17.04.2011 r., w gościnnej hali sportowej zawierciańskiego OSiR przy ul. Moniuszki 10 odbył się, zorganizowany w naszym mieście po raz pierwszy, turniej japońskiej sztuki walki Ju Jitsu. Organizatorami byli: Klub Sportów Walki ARASHI Zawiercie i Ośrodek Sportu i Rekreacji Zawiercie. Pomoc w organizacji zapewnili: Urząd Miejski w Zawierciu oraz IPA Region Zawiercie.

„I Turniej Ju Jitsu Dzieci i Młodzieży o Puchar Prezydenta Zawiercia”, bo o nim właśnie mowa, zgromadził blisko 100 zawodników i zawodniczek chętnych rywalizować z przeciwnikami, ale może przede wszystkim z sobą i własnymi emocjami, z sekcji i klubów z terenu Powiatu Zawierciańskiego. I tak na zawierciańskich matach zobaczyliśmy przedstawicieli: Zawiercia, Kroczyc, Żarnowca i Olkusza, w wieku od 3 do 18 lat.

Najmłodsi rywalizowali zaczynając swoje walki od tzw. pozycji parterowej – te walki nazywały się „walkami parterowymi”- zawodnicy klęczeli przed sobą, a po oddaniu honorów sędziemu i sobie rozpoczynali walkę próbując wykonać akcję rzutową by sprowadzić przeciwnika do parteru i wykonać trzymanie. Nieco więksi adepci Ju Jitsu walki rozpoczynali stojąc – były to tzw. „walki w stójce” i również polegały na wykonaniu akcji rzutowej by sprowadzić przeciwnika do parteru i tu wykonać trzymanie. Na sam koniec licznie zgromadzonej widowni zaprezentowali się najstarsi zawodnicy uczestniczący w turnieju, walczyli oni w tzw. formule „fighting”. Ta formuła zaprezentowała widzom to, co w Ju Jitsu najlepsze, a więc ogromną skuteczność, wiele niuansów technicznych, wielką widowiskowość tego stylu walki. Zawodnicy chronieni przez ubrane na pięści i piszczele ochraniacze zaczynali swoje starcia w stójce, po obowiązkowej ilości technik ręcznych i nożnych zwykle następowały widowiskowe akcje rzutowe by po sprowadzeniu walki do parteru kończyć indywidualnie rozgrywane akcje przez tzw. oseikomi, czyli trzymania. Walkę wygrywał zawsze ten zawodnik, który w przebiegu całego starcia zgromadził więcej punktów.

Wszyscy zawodnicy i zawodniczki biorący udział w turnieju otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a najlepszym zawodnikiem „I Turnieju Ju Jitsu Dzieci i Młodzieży o Puchar Prezydenta Zawiercia” jednogłośnie wybranym przez sędziów, trenerów i przedstawicieli organizatorów został Damian Miłowicki, reprezentant Uczniowskiego Klubu Sportowego SAMURAJ z Olkusza.

Sędzią Głównym turnieju był sensei Ryszard Matuszczyk, prezes KSW ARASHI Zawiercie, OSiR Zawiercie reprezentował Jacek Latko, a w imieniu IPA Region Zawiercie zobaczyliśmy Adama Granata, który na potrzeby dokumentowania imprezy wykonał dziesiątki doskonałych zdjęć.

            Z niekłamaną radością pragniemy na koniec poinformować, że wszystko wskazuje na to, iż we wrześniu bieżącego roku w Zawierciu zorganizowane zostaną Mistrzostwa Polski seniorów w Ju Jitsu, na co już teraz cieszmy się razem z wyrobionymi sportowo zawierciańskimi kibicami.

 

Jacek Latko

 

 

Więcej zdjęć w dziale GALERIA

07

KWI

2011

3618

razy

czytano

596/674

OSiR.net.pl

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.