Zawiercie

Wykorzystaj w pełni swój potencjał

Aktualności

III Turniej Piłki Siatkowej pod Patronatem Prezydenta Miasta Zawiercie

W finale III Turnieju Piłki Siatkowej pod Patronatem Prezydenta Miasta Zawiercia siatkarze Aluron Virtu Warty Zawiercie spotkali się z beniaminkiem Plus Ligi, GKS Katowice. Turniej zakończył się zwycięstwem GKS Katowice, który pokonał Aluron Virtu 3:1.

Aluron Virtu rozpoczął z jedną zmianą w porównaniu do sobotniego spotkania. Za rozegranie w tym meczu odpowiadał Kacper Popik. Oprócz Popika na parkiet przy ulicy Blanowskiej 40 wybiegli Warda, Swodczyk, Żuk, Gutkowski, Kaczorowski oraz Filipowicz (libero). W pierwszym secie Aluron Virtu został całkowicie zdominowany przez zespół z Katowic. Podopieczni trenera Piotra Gruszki wygrali premierową odsłonę pewnie 25:15.

W drugim secie nastąpiła zmiana w Aluron Virtu. Na przyjęciu za Michała Żuka pojawił się Kamil Dębski. Była to najbardziej wyrównana partia. Drugi set długo trzymał w niepewności zawierciańską publiczność. Niestety druga odsłona spotkania również należała do GKS Katowice, którzy wygrali ją po grze na przewagi 30:28. Trzeci set to zryw Aluron Virtu. Trzecią partię Aluron Virtu rozpoczął od prowadzenia kilkoma punktami, którego już nie oddał do końca seta i wygrał 25:19.

Czwarta odsłona bardzo przypominała pierwszy set, w którym to GKS nadawał ton w grze. Po dobrych zagrywkach Katowiczanie wyszli na prowadzenie (15:11), które dociągnęli do końca spotkania (25:20) i to GKS wygrał III Turniej Piłki Siatkowej pod Patronatem Prezydenta Miasta Zawiercia.

MVP całego spotkania został wybrany zawodnik GKS Katowice, Sierghiej Kapelus. Najlepszym rozgrywającym gracz Aluron Virtu Jarosław Macionczyk, najlepszym blokującym Sebastian Warda, najlepszym atakującym oraz zagrywającym gracz GKS Katowice Karol Butryn, a najlepszym przyjmującym zawodnik Jastrzębskiego Węgla Salvator Silva.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - GKS Katowice 1:3 (15:25,28:30,25:19,20:22)